Diamantové kotouče RUBI ECD 2in1 - všestranní pomocníci obkladače

Článek o víceúčelových diamantových kotoučích RUBI ECD 2in1 Superpro.

Diamantové kotúče RUBI ECD 2in1 - všestranní pomocníci obkladača

Společnost RUBI koncem roku 2017 uvedla na trh diamantový kotouč řady ECD. Kotouč je jedinečný svou víceúčelovou čepelí, kterou tvoří oboustranně galvanicky upravené strany kotouče s diamanty. Tento design umožňuje suché řezání různých materiálů a zároveň broušení povrchů bez nutnosti výměny kotouče, tedy získáte produkt 2v1. Je vhodný na materiály, jako jsou různé přírodní kamenné dlažby nebo keramické materiály o tloušťce menší než 25 mm. Vysoká kvalita kotouče a čepel Superpro je předpokladem pro dosažení čistého a kvalitního řezu a opracování povrchu. Tato funkčnost 2v1 Vám ušetří čas a námahu při výměně kotoučů a tak při samotném řezání.

Díky závitovému připojení M14 si můžete kotouč ECD přímo připojit k úhlovým bruskám. Kotouč je k dispozici v našem obchodě ve dvou průměrech: Ø115 a Ø125 mm.

Výhody kotoučů RUBI ECD 2in1 Superpro

Diamantový kotouč ECD má galvanicky pokovenou vrstvu, takže vibrace vznikající během řezání nebo broušení jsou výrazně eliminovány a tím Vám umožňuje snadněji dosáhnout kvalitní a přesnou povrchovou úpravu. Různorodost používaných materiálů (dlaždice, kamenina, porcelán, mramor, žula apod.) A různorodé situace vznikající při obkládání a řezání (rovné řezy, šikmé řezy, povrchové úpravy apod.) Vyžadují profesionální nářadí, což splňuje i tento univerzální kotouč ECD .

A navíc, tím že je kotouč oboustranný, zvyšuje se jeho výkonnost a trvanlivost.

Proč nejsou všechny čepele oboustranné?

Aby byl kotouč bezpečný při práci, jeho upevňovací šrouby jsou zapuštěny, což zaručuje dokonalou rovinu na vnějším okraji kotouče a zároveň zajišťuje to, aby během broušení nedošlo k poškození šroubů. Kvůli využití obou stran disku obsahuje RUBI dvě sady upevňovacích otvorů, přičemž toto otočení můžete provést pouze jednou!

Možná se ptáte, že pokud je oboustranný kotouč tak výhodný pro práci, proč ho můžeme otočit pouze jednou a nemůžeme ho otáčet častěji?

Důvodem, proč se kotouč může otočit jen jednou, je nutnost dodržení bezpečnosti, kterou ve společnosti RUBI berou velmi vážně. Aby se snížila hmotnost kotouče a zároveň se usnadnilo rozptylování tepla vytvářeného během řezání, společnost RUBI navrhla tento kotouč s držákem z hliníku.

Pokud by byla umožněna opakovaná montáž a demontáž diamantové desky kotouče, pouzdra šroubů by nakonec ztratili potřebný točivý moment a během používání kotouče by vznikalo riziko odpojení. Z tohoto důvodu společnost RUBI nenabízí diamantovou desku kotouče jako náhradu.

Společnost RUBI vyrábí široké portfolio diamantových kotoučů, ale kotouče ECD patří k zvlášť zajímavým produktem díky jejich všestrannosti, trvanlivosti a šetření nákladů, námahy a pracovní doby.

Tento článek vznikl ve spolupráci s www.profiobkladac.sk